حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2651 تعداد نوشته های امروز : 1×
اول پرداخت گزارش داد / چالش‌های پرداخت‌یاری و پرداخت ارزی در سال ۱۴۰۲ و خدمات فین‌تک برای سال آینده
15 اسفند 1402 - 12:10
شناسه : 4729

اول پرداخت به‌عنوان مجموعه‌ای در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی با بیش از ۵ سال سابقه کار در تلاش است که ارائه خدمات در حوزه پرداخت‌های دلاری و ارزی مشتریان خود را انجام دهد. در گزارش پیش رو سال ۱۴۰۲ را بررسی کرده است.
معرفی مجموعه اول پرداخت به گزارش روابط عمومی شرکت اول پرداخت، اول پرداخت ارائه‌دهنده تمامی خدمات پرداخت ارزی و دلاری در ایران است که با شعار اول پرداخت انتخاب اول در پرداخت‌های بین‌المللی در تلاش است تا نهایت رضایت مشتریان خود را فراهم آورد.
ما خدمات پر مخاطبی را ارائه می‌دهیم به طور مثال: نقد درآمد ارزی – خریدوفروش پی پال، ویزا و مسترکارت و تمامی پرداخت‌های ارزی در سایت‌هایی که درگاه‌های پرداخت بین‌المللی را ارائه می‌دهند.
در سال ۱۴۰۲ اول پرداخت در نمایشگاه ITEX شیراز شرکت کرد و با مشتریان خود به‌صورت مستقیم در ارتباط بود.

همچنین در بین جمع فریلنسرهای ایرانی در هفتمین کنفرانس UX shiraz اول پرداخت حضور داشت که آخرین راهکارهای پرداخت و نقد درآمد ارزی را به کسانی که با خارج از ایران همکاری داشتند ارائه نمودیم و چالش‌های آن‌ها را از نزدیک شنیده و برای رفع این چالش‌ها راهک..

ارسال توسط :
پ
پ

پایگاه خبری نجوا

اول پرداخت به‌عنوان مجموعه‌ای در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی با بیش از ۵ سال سابقه کار در تلاش است که ارائه خدمات در حوزه پرداخت‌های دلاری و ارزی مشتریان خود را انجام دهد. در گزارش پیش رو سال ۱۴۰۲ را بررسی کرده است.

معرفی مجموعه اول پرداخت

به گزارش روابط عمومی شرکت اول پرداخت، اول پرداخت ارائه‌دهنده تمامی خدمات پرداخت ارزی و دلاری در ایران است که با شعار اول پرداخت انتخاب اول در پرداخت‌های بین‌المللی در تلاش است تا نهایت رضایت مشتریان خود را فراهم آورد.

ما خدمات پر مخاطبی را ارائه می‌دهیم به طور مثال: نقد درآمد ارزی – خریدوفروش پی پال، ویزا و مسترکارت و تمامی پرداخت‌های ارزی در سایت‌هایی که درگاه‌های پرداخت بین‌المللی را ارائه می‌دهند.

در سال ۱۴۰۲ اول پرداخت در نمایشگاه ITEX شیراز شرکت کرد و با مشتریان خود به‌صورت مستقیم در ارتباط بود.

پایگاه خبری نجوا

همچنین در بین جمع فریلنسرهای ایرانی در هفتمین کنفرانس UX shiraz اول پرداخت حضور داشت که آخرین راهکارهای پرداخت و نقد درآمد ارزی را به کسانی که با خارج از ایران همکاری داشتند ارائه نمودیم و چالش‌های آن‌ها را از نزدیک شنیده و برای رفع این چالش‌ها راهکارهای خود را بهبود بخشیدیم.

پایگاه خبری نجوا

اول پرداخت در راستای بروز بودن سرویس‌ها تمامی پرداخت‌های هوش مصنوعی را در سال گذشته انجام داده است و تمامی سرویس‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا را برای کاربران ایرانی فراهم خواهد کرد.

چالش‌های پرداخت‌یارها در ایران

در زمینه پرداخت‌های ارزی در ایران با دو چالش تحریم‌های خارجی و نبودن قوانین شفاف داخلی و در بعضی مواقع کم‌لطفی‌های برخی نهادها مشکل‌ساز هستند. در همین راستا مدیرعامل مجموعه اول پرداخت این چنین وضع موجود را توضیح می‌دهد:

در سال‌های اخیر به علت نبودن یک رگولاتوری شفاف در کشور، بسیاری از فعالان حوزه فین‌تک همواره بر لبه یک‌تیغ حرکت می‌کردند. در سال ۱۴۰۲ انجمن‌های مردم‌نهاد مانند انجمن فناوران زنجیره بلوک تا حدی توانستند یک دلگرمی ایجاد کنند و صاحبان کسب‌وکارهای این چنینی را امیدوارتر کنند.

دراین‌بین اما قوانین نسنجیده‌ای مطرح است که بعضاً نه‌تنها گره‌گشا و راه‌حل نیست؛ بلکه بیشتر به بی‌قانونی‌های حال حاضر دامن می‌زند. در سراسر دنیا شرکت‌هایی که به‌نوعی رمیتنس انجام می‌دهند، قوانین طوری تعبیه شده است که هم به‌نوعی حمایتگر کسب‌وکار است و از طرفی جانب کاربر را برای رسیدن به حقوق خود دارد.

متأسفانه با تصمیمات بانک مرکزی اکثر شرکت‌های فین‌تک که در حوزه بین‌الملل فعالیت دارند دچار سردرگمی هستند.

امروزه با افزایش نرخ ارز این شرکت‌ها ناچارند تن به یک درگاهی بدهند که نهایت سقف واریزی آن ۲۵ میلیون تومان است که این رقم، بسیار ناچیز بوده و خیلی از کاربران گمان می‌کنند این نوعی سو خدمت از طرف این کسب‌وکارها است.

اول پرداخت نیز در سال گذشته این مسائل استثنا نبوده است و همواره درگیر مسائل درگاه و رایزنی با شاپرک بوده است. همچنین مسئله مهم‌تر این است که مجموعه اول پرداخت از بدو تأسیس تا کنون هیچ‌وقت تمرکز اصلی بر ارزهای رمز پایه نداشته است و تمایلی حتی به ایفاکردن نقش اصلی در این بازار ندارد، و این عجیب است که به علت نبود قوانین و عدم نگاه قانون‌گذاران به مسئله پرداخت ارزی، شرکت‌هایی نظیر ما به‌ناچار می‌بایست در زیر گروه ارزهای رمز پایه قرار گیرد و حتی کد مالیاتی که برایشان تعریف می‌شود همان کد مالیاتی رمزارز است.

در سال اخیر باتوجه‌به مسدودشدن درگاه‌های بانکی اول پرداخت به مدت چند ماه، بزرگ‌ترین چالشی بود که برای ما اتفاق افتاد و باعث ریزش شدید کاربر و ازدست‌دادن اعتماد آنها به مجموعه بوده است.

دغدغه اصلی ما همواره جلب رضایت کاربر بوده است و طبیعی است این مهم باید با تعامل و همکاری همه مراجع قانونی و نظارتی صورت گیرد. در بسیاری از موارد نه‌تنها مسئولان قانون‌گذار بلکه بسیاری از کاربران نسبت فعالان حوزه فین‌تک نظیر ما متأسفانه کم‌لطفی کرده و نام ما را کاسبان تحریم می‌گذارند.

از این فرصت دوست دارم استفاده کنم و این مطلب را صراحتاً اعلام نمایم که شرکت‌هایی نظیر ما نه‌تنها از تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و نظام بانکی استقبال نمی‌کنند، بلکه بسیار به دنبال رفع آن‌ها و تعامل بیشتر با کشورهای دنیا هستند که بتوانند با پتانسیل‌هایی که در اختیار دارند نقش پررنگ‌تری را در سطح جهان ایفا کنند که این خود باعث ارزآوری بیشتر برای میهن ما خواهد بود.

ایرانی ها چه سرویس هایی را بیشتر استفاده می کنند:

پایگاه خبری نجوا

اول پرداخت تلاش کرده است که در سریع‌ترین زمان ممکن سفارشات کاربران را انجام داده و میانگین زمان انجام سفارش ۱ دقیقه برای سفارشات ارز دیجیتال و شارژ کیف پول و ۳۰ دقیقه برای انجام خریدهای اینترنتی را به کاربران ارائه دهد.

در بین کاربران اول پرداخت پی پال بیشترین طرفدار را دارد که فعالیت گسترده اینفلوئنسرها و فریلنسرها در سایت‌های خارجی می‌تواند دلیلی بر این موضوع باشد. همچنین بیشتر سرویس‌هایی که ایرانی‌ها استفاده می‌کنند نظیر هاست و دامنه و یا سایت‌های فریلنسری پرداخت‌های خود را با پی پال انجام می‌دهند؛ بنابراین پی‌پال در رتبه ۱ پرداخت‌های بین‌المللی قرار می‌گیرد.

در رتبه ۲ وبمانی قرار گرفته است که بیشتر پرداخت‌های هاستینگ را در بر دارد.

پرفکت مانی هم برای شارژ بروکرها و بازارهای مالی مورداستفاده بوده است که به دلیل سرعت بالا یکی از پر طرفدارترین راهکارهای پرداخت بین‌المللی استفاده شده است و رتبه سوم در بین سرویس‌های پر استفاده را دارا می‌باشد.

ارزهای دیجیتال شامل تتر، بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز بیشترین درخواست را داشته‌اند و در رتبه ۴ قرار می‌گیرند.

خدمات ویزا و مسترکارت به دلیل قیمت بالا و سختی انجام، فقط در صورتی انتخاب شده‌اند که پرداخت‌ها از کانال دیگری قابل‌پرداخت نبوده‌اند. به همین دلیل در رتبه ۵ قرار گرفته‌اند.

آینده فین‌تک و رمیتنس در ایران

با همه مشکلاتی که در زمینه بازارهای این چنینی در ایران وجود دارد؛ اما مجموعه اول پرداخت به آینده امیدوار است. کاربران ما همواره در اولویت قرار داشته‌اند و این گواه را نرخ رضایت بیشتر از ۹۲ درصدی کاربران از سرویس‌دهی و انجام خدمات گفته‌اند.

در سال‌های گذشته کاربران ایرانی ثابت کرده‌اند که نسبت به فناوری‌های جدید نظیر ارزهای دیجیتال، دیفای و متاورس اقبال نشان می‌دهند. در چنین شرایطی دیر یا زود نهادهای مسئول مجبور به قبول خواسته عمومی مردم خواهند بود. ما به‌عنوان یک مجموعه پیشرو در زمینه فین‌تک تمامی خدماتی را که مشتریان همراه با فناوری‌های روز دنیا درخواست کنند به پلتفرم خود اضافه کرده و همگام با کاربران ایرانی در مسیر توسعه و پیشرفت گام بر خواهیم داشت.

در سال آینده پلتفرمی جدید برای ارائه کیف پول دیجیتال، بازار خریدوفروش، استیک کردن ارزهای دیجیتال و ربات‌های هوشمند ترید را در برنامه توسعه بلندمدت خود قرار داده‌ایم

راه پرداخت – رسانه فناوری‌های مالی ایران

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.